Пити холодну воду категорично не можна, навіть якщо дуже сильно хочеться! Багато людей мають звичку пити охолоджену воду, а для кращого ефекту ще й лід додають. Мовляв, так можна швидше освіжитись у спеку та втамувати спрагу. Та відчуття прохолоди триває всього декілька хвилин, але чи варто заради них жертвувати здоров’ям? Саме так, жертвувати, бо ви навіть не здогадуєтесь, які наслідки для організму може мати вживання холодної води.

  • Холодна вода повільніше всмоктується організмом, тому її потрібно пити більше, ніж води кімнатної температури. Після потрапляння в шлунок, вона залишається там, поки не зігріється до температури нашого тіла. І весь цей час вона вбирається стінками шлунку, їжею та змішується зі шлунковим соком. Таким чином, вода не зволожує організм, а тільки призводить до набряків.
  • Якщо пити холодну воду під час їжі, то остання покидає межі шлунку в короткі терміни. І, як наслідок, маємо втрачені поживні речовини та неперетравлену їжу, що починає бродити в кишківнику, утворювати гази та отруювати організм.
  • Через швидке переміщення неперевареної їжі з шлунку в кишечник, людина не може насититись і знову відчуває голод. Це, в свою чергу, викликає збільшення кількості прийомів їжі, що в майбутньому може спровокувати ожиріння.
  • Також холодна вода шкідлива для зубів. Особливо, коли ви запиваєте теплу або гарячу їжу.
  • Думають, що при вживанні холодної води організм витрачає енергію на її зігрівання, а це спричиняє схуднення. Але витрати на зігрівання невеликі, а от тепла вода потрапляє відразу в кишківник, омиваючи і насичуючи вологою шлунково-кишківний тракт, сприяє виводу токсинів та розщепленню жирів, активізує процес схуднення.

Дбайте про свій організм, вживайте теплу та якісну воду, а він обов’язково віддячить вам!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *