А ви знаєте, що відповісти своєму «чомучці» на це питання? Діти навчаються, пізнають світ, їм цікаво все навколо. І якщо з визначенням кольору, форми, смаку чи запаху вони чудово справляються самостійно, то із питанням «Звідки воно взялося?» діти біжать до своїх рідних. Дитина запитує та змушує дорослих задуматись про елементарні речі, які ми сприймаємо як зрозумілі.
Ви можете бути провідним спеціалістом в галузі, якій працюєте, але саме такі прості питання сприяють мозковому штурму та збільшують кількість переглядів на сторінці Вікіпедії. Сьогодні ми виправимо ситуацію, допоможемо не втратити авторитет в очах свого чада та відповимо на питання “Звідки взялася вода?”

Вода, що витікає з джерела, вже раніше випала на землю у вигляді опадів. У неї є властивість вбиратися та проникати в скельний грунт через тріщини. Звісно, якась частка залишиться на поверхні, зволожить коріння рослин та випарується в атмосферу. А більша частина води проникає в глибину породи, на скільки це можливо. Таким чином на глибині кількох сотень метрів утворюються резервуари з підземними водами. А джерело утворюється тоді, коли вода знаходить вихід в землі через природний отвір, що розташований нижче, ніж шар з підземною водою. Звідси зрозуміло, чому дуже багато джерел знаходяться в низовині та долинах.
Коли вода проходить крізь гірську породу, збагачується мінералами. Тому і назва у неї відповідна – мінеральна вода.

Також розрізняють джерела постійні та пульсуючі. Перші діють цілий рік і не замерзають навіть взимку, другі ж активізуються в сезон дощів, коли підвищується рівень води.

Цієї інформації буде більш, ніж достатньо, щоб втамувати жагу до знань вашого малюка і допомогти пізнавати світ. А вашу жагу допоможе втамувати корисна та смачна вода!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *