Зовсім скоро новорічні свята завітають до нас в гості. Кияни вже включили новорічний режим приготувань. Хтось оббігає супермаркети в пошуках святкового декору згідно з усіма правилами марафону, а хтось викреслює останні позиції зі списку подарунків для рідних та друзів.

Звісно, ця метушня дуже втомлює. Виникає бажання зупинитись, видихнути та зробити кілька ковтків води, а потім прийняти пінну ванну і гарненько розслабитись. І хочеться, щоб цей релакс був не тільки способом зняти стрес, а й приносив користь. Зразу в голові з’являються картинки з літнього відпочинку біля моря, де оздоровлювалась вся сім’я. Але що робити якщо надворі грудень місяць? Зараз на морі вітрюган, сильно не оздоровишся, а закордонні тури не всім по кишені… Чудовою альтернативою будуть термальні джерела! Сьогодні ми розкажемо саме про них.

То що таке термальні води? Впевнені, що ви читали статтю про те, звідки береться вода та знаєте, що вона насичує породи земної кори. Також вам відомо і те, що вода – чудовий теплоносій. Нагрівають її розігріті до високих температур породи.

У гірських країнах термальні води виходять на поверхню у вигляді численних гарячих джерел з температурою від 50 до 90 ºС, а в районі сучасного вулканізму проявляють себе у вигляді гейзерів і парових струменів, що дають при виході на поверхні суміші води та пари. Найвідомішими є гейзери на Камчатці, в Ісландії, долина гейзерів Ель-Татіо в Чилі і вулканічна зона в Новій Зеландії.

Гейзерів в Україні немає, але є термальні джерела. Вони розмістились в регіоні Закарпаття і їх налічують близько 50. Найпопулярнішими центрами термального релаксу є Берегове, Мукачево, Косино, Велятино та Довге. Кожне з джерел має свій хімічний склад та використовується для лікування певних хворіб. Загалом, тут можна зміцнити весь організм та пройти лікування нервової, серцево-судинної та опорно-рухової систем. Також лікувальні властивості води допомагають в боротьбі з ожирінням, хворобами нирок та шкіри.

Тепер ви знаєте, що зима – не перепона для веселих купань. Тим більше, що це відпочинок з користю для організму.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *