Те, що вода – необхідність для нашого організму, знають всі. Але більшість забуває, що її якість також сильно впливає на наше здоров’я. То як побачити приховану небезпеку та не вкоротити собі віку своїми ж руками?

Зрозуміло, ми не будемо розказувати якої якості може бути водопровідна вода, адже вам це відомо. А як щодо фільтрів для води побутового призначення, більш відомі як фільтри-кувшини? На перший погляд, дуже крутий гаджет – свіжа та очищена вода під рукою. І ціна доступна. Але чи це справді так?

На жаль, все не так райдужно, як здається на перший погляд. У мембранних фільтрах очищення води відбувається на молекулярному рівні, тому через мембрану проходять тільки молекули, які не перевищують розмір молекули води. Так, молекули важких металів повністю вловлюються фільтром, але разом з ними і всі корисні речовини. Регулярне вживання такої води спричинює нестачу мінералів, що призводить до порушення обмінних процесів в організмі. Як результат – отримуємо проблеми з кістками та порушення роботи серцево-судинної системи.

Більш сучасні та дорожчі фільтри останнього покоління можуть мати систему штучної мінералізації. Але, на думку лікарів, вона здатна тільки нашкодити, адже ці штучні мінерали знаходяться в такій формі, яку не здатен сприйняти наш організм. З часом ці сполуки можуть накопичуватись та відкладатись всередині нас у вигляді піску чи каменю.

Вугільні фільтри теж працюють недовго. Спочатку вони чудово поглинають хімічні домішки і навіть розчинений хлор. Але з часом у фільтрі накопичується величезна кількість бактерій, що утворюють цілі колонії. Тому ми отримуємо зворотній ефект – фільтр ще більше забруднює воду, яка цілком може стати джерелом інфекційних захворювань. А якщо фільтр ще й карцерогенний хлор пропустить, то у вас в руках буде справжня отрута!

Тож кілька разів подумайте, чи вартує така хвилинна економія такої плати. Адже це свідоме ризикування здоров’ям та наражання на небезпеку всієї сім’ї.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *